Na sastanku 26-a. Prvo svetsko prvenstvo Dinamo osvojilo je Slaven Belupo 2-1 seriju bez poraza u ligi na stadionu Maksimir na čak 100 meču.

Poslednja igra u ligi, "plava", izgubljena je u Maksimiru pre pola decenije. U julu 2010. Dinamo je izgubio iz Rijeke 1-2.

Dinamo je porazio Slavena Belupa da osvoji teže od očekivanog. Hrvatski šampion se preselio u 2. minut Ante Antea. Belupo je izjednačio sa 33-om. minut nakon "poklona" Eduardovog golmana. Dinamoova 'jedinica' je teško pogodila loptu, ali Ozobić je udario loptu daleko od krsta do Križmana, koji je lako potresao mrežu sa nekoliko metara. Dinamo je uspeo da prekine gostujuću odbrambenu liniju u meč, a Armin Hodžić udario u 58. minuta.

Sa identičnim rezultatom Rijeka je pobedila Osijek na Rujevici nakon dramatičnog finala. Domaćin je doveden u 52. minutni strelac Gavranović, a gosti su izjednačili u 89-u. Perošević će postići gol za penale. Bertoša je postigao penalnu poziciju Peseševića, a Fran Jović je uprkos protestima domaćih igrača rekao da je to penal. Kad se činilo da će meč završiti bez pobjednika, Bezjak je u trećem minutu sudskog takmičenja u Rijeci pobjedio.

Lestvica nastavlja da vodi Dynamo sa 60 bodovima, a Rijeka na drugom mestu ima pet poena manje. Treći je Hajduk sa 43 bodovima.