Modri ​​je napravio prvu prijateljsku utakmicu u Turskoj u kojoj su ušli u zasluženo 3: 1 pobjedu nad Dnipro. Protivnik iz Ukrajine se već preselio za devet minuta, a Modri ​​je uspeo da se izjednači do kraja prvog dela Gojakovog gola u 38-u. minuta. Priču je preokrenut Machado sa lijepim hitom za 2: 1, a zatim 3: 1: 88 je postavio Pavilion u XNUMX. minuta.

Trener Ivayle Peteve zatim, nakon 4: 1 pobjede protiv Triglava u Rovinju, dobro se nastavio tokom ovih zimskih priprema. Kako je najavljeno prije utakmice, Petev je dao priliku većini igrača, tako da smo videli dvije ekipe u dve polovine. U prvom dijelu vrata bio je Livaković koji se vratio iz reprezentacije, Stojanovića i Sose na kukove, Sigali i Perić na marginama. Centar su čuvali Olmo i kapetan Antolić, dok su pred njima stigli Olmo, Gojak i Ćorić. U prvom dijelu, centar je bio Hodžić.

Već u drugom minutu igre vidjeli smo dobar pokušaj Modriha. Ćorić ga je brzo gurnuo sa strane u šesnaesterac, a Gojak je poslao loptu golmanu Dnjipri. Malo kasnije pokušali su da kombinuju Hodžića i Olma na rubu kaznenog prostora, ali je golman Ukrajinskog tima bio uveren. U devetom minutu utakmice došao je prvi cilj, na žalost ne za Modre. DniPro je donio 1: 0 kada se Dovbyk približio do ugla Dinamove mreže. U 18-u. minutan interesantan pokušaj Olme sa desne strane, stavio je Đukiro ispred gola gde je Gojak promašio loptu i nažalost niko nije stigao i pokušao da ugrozi protivnika. Takođe je imao šansu za Hodžića malo kasnije, kada je 20 pokušao da probudi mrežu Dnjipre, ali njegov udarac u levom donjem uglu odbranio je Kučerov golman.

Momci su uspeli da izjednače u 38-u. minut kada je mreža potresla Gojak. Hodžić je pokušao da izvede sargonu i Safron, na kraju je ubijen i Kucher je porazio. Na odbacivanje Gojaka, koji potresa 1 mrežu sa leve strane: 1. Ubrzo nakon toga, nova dobra prilika, Ćorić je bio s lijeve strane, a Sigali je na čelu. Međutim, do kraja poluvremena rezultat se nije promenio.

Nastavak meča i cijeli novi tim Dinama donijeli su nove mogućnosti i nastavak dobre ekipe Petevine ekipe. Na lopti je bio Zagorac, a ispred njega zaustavlja Lešković i Schildenfeld, a na bočnim stranama Matel i Pivarić. Pavičić i Knežević su igrali u sredini, ispred Fiolića, Machada i Šituma. Drugi deo klase bio je Henriquez. Moders je promenio rezultat u drugom dijelu i uskoro je premestio 2: 1 u 53. minut kada je Machado potresao mrežu sa nekim 20 metrima. Imao je nekoliko trenutaka kasnije u Portugalu kada je golman Dnjipra izašao ispred njega neposredno ispred lopte.

Spustite Blue prilike u posljednjih dvadeset minuta, pokušali su Šitum, Fiolić, Pavičić, Henriquez a konačni je 3: 1 set Pavičić nakon velike pomoći Machado u 88. minuta. Šitum je pokrenuo, Machado gurnu sa desne strane i Pavičić se ispustio iz drugog gola i uzeo loptu u mrežu da bi povećao prednost. Ovo je rezultat meča i završeno.

Nakon ispitivanja sa Ukrajincima, Modri ​​nastavlja sa pripremama i treninzima dva puta dnevno, a zatim sledi njihov protivnik Zagłębie Lubin iz Poljske. Utakmica je zakazana u četvrtak, 26. Januar, počevši od 17: 00h po lokalnom vremenu (15: 00h po hrvatskom vremenu).