Tin Srbić osvojio je prvo mjesto visokih 14.400 bodova na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u Dohi. Ovo je njegova peta zlatna medalja na Svetskom kupu, druga od Dohe.

U finalnom nastupu ušao je kao najbolje rangirani drug koji to potvrđuje najboljom ocjenom vježbe. Drugo mjesto zauzelo je japansko Hidetoki Miyachi. Randy Leru, Kubanac, bio je treći. Snaga takmičenja u kojem je Tin Srbić pobedio je jasno izražena činjenicom da je sadašnji svjetski prvak, Nizozemac Epke Zonderland, sedmi.

O nastupu Tin Srbića u finalu, on je rekao: "Do sada najteže pogođen u karijeri! Ne znam zašto, ali bilo je tako. Prošla sam poslednja i znala sam da ako sve uradim kako treba, prvo. Nisam se pomerio prema planu, nisam mogao povezati kombinaciju koju sam htio, pa sam morao da je promijenim usred vježbe. Ostatak sam uspio napraviti do kraja, i to je najbolje u tom trenutku. Stvarno sam sretan što sam uspio i mogu samo reći da borba za Tokio tek počinje.

Filip Ude, nažalost, nije zaronio na konju sa hvataljkama na nivou koji mu je donio titulu svjetskih europskih i olimpijskih nagrada. Dva puta sam pao na isti element i bilo je samo loše. To je samo čista tehnička greška, ali ono što je to je tamo. Nadam se da ću doći na Evropsko prvenstvo na tri sedmice da to uradim i to će biti u redu ”, rekao je Filip Ude. Njegov nastup je ocijenjen od strane 11.663bodove, što mu je donijelo osmo mjesto.

Sljedeći nastup naših gimnastičara je na Evropskom prvenstvu 10-a. April počinje u Poljskoj Szczecin.